The lord of the rings...

5. června 2008 v 18:31 | NW-P |  Ostatní-ne NW

"Pán prstenů"

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů... Byla jsem na něm v kině- na dvojce a trojce (jedničku jsme se ségrou nestihli). Bylo to s titulkama a já jsem ještě neuměla moc rychle číst, takže jsem z toho nic neměla (ale o to víc jsem se těšila, až tobude v televizi)...Dodnes se na to někdy podívám a potom na mě vždycky přijde ta nálada, že by jsem chtěla být Elfkou. Nebo i třeba kdyby taková doba někdy byla (Elfové, trpaslíci...), chtěla bych v ní žít nebo aspoň malou chvilku být, protože mě to úplně natchlo...
Nejvíc mě na tom zaujal ten děj (nebaví mě nějaké romantické blbinky-jsou jen o jedné lásce, která je jako z pohádky. To je tak pro moji mamku... No nic...) a navíc se mi strašně moc líbí ta doprovodná muzika... Je strašně krásná (kdykoliv si ji pustím, tak se od ní nemůžu odtrhnout. Jsem prostě do takových melodií zažraná až po uši... Někomu se tahle trilogie nelíbí kvůli tomu, že je takovéhle filmy nebabí. Ale potom jsem přišla na to, že někteří to neviděli buď vůbec, nebo jen začátek. Podle mě ten, kdo to nevidí celé, to nemůže hodnotit, protože ten děj se neodehrává jen v prvním díle. První díl (společenstvo) to všechno jen vysvětluje a tzv. rozjíždí. A navíc to moc nejde pochopit, když nevidíte Společenstvo prstenu, protože jste potom v tom strašně zmatení. Děje se něco, mluví o něčem a vy absolutně nwíte, jak se to stalo nebo spíš jak to začalo... Třeba u Pirátů z Karibiku ti tak moc není. Díváte se na druhý díl a na první potřebujete pouze konec, aby jste věděli, jak to pokračuje. Jenže tohle je podle vkusu každého z nás. Někomu se to hold líbí, někdo to nemůže slyšet a někdo (jako já) bez téhle trilogie nemůže několik měsíců vydržet... Ale takhle podobně jsem zažraná do více filmů...
Stručně:
Byly ukovány prsteny, které vládly.Jeden temný pán ukoval prsten, který vládne zlou silou... A vládne všem. Jeden Hobit (Frodo Pytlík) dostane za úkol ho zničit v hoře Osudu (nikde jinde nejde zničit. Jde zničit jen tam, kde byl ukován. Mimochodem-je to sopka). Jde s ním "společenstvo prstenu". 2 lidé-Aragorn (hraničář) a Boromir (nejstarší syn správce Gondoru). Elf-Legolas(z Lesní země), trpaslík-Gimli, čaroděj-Gandalf(nejdřív šedý_pak bílý) a 3 Hobiti- Sam(doprovázel Froda celou dobu), pipin a Smíšek (nerozluční). Odehrávají se dohromady 4 bitvy. Boromir na konci 1. dílu zemře. Sarman byl Gandalfův přítel, ale zradil ho. Vytvořil vojsko, které poslal do Rohanu. Entové proti Sarumanovi zaútočili (stromy) jen díky tomu, že smíšek (nwm jestli Pipin nebo Smíšek) chtěli jít z lesa druhou stranou. Porazili ho. Sarumana potom zabil ten, co byl s králem Théodemem v Rohanu. Byl Sarumanovým spojencem a nakonec ho zabil. Potom je bitva u Gondoru. Aragorn ji vyhraje, 0owyn zabije pána Nasgůlů. Potom podniknou výpravu proti Sauronovi, aby odlákali jeho pozornost a Frodo mohl prsten zmičit. Frodo se Samem prsten zničí za pomoci Gluma, který ho chtěl jen pro sebe. On potom v hoře Osudu zemřel-na konci 3. dílu. Aragorn se stane králem Gondoru (je právoplatným dědicem)... Legolas je jeho nejlepší přítel. Aragorn byl s Elfkou-Arwen. Všichni Hobiti se vrátí zpět do kraje (no, vidíte... Hobiti pocházejí z Kraje). Frodo ovšem nemohl začít znovu normálně žít. A tak se vrátil za Elfy. Tehdy začal ve Středozemi nový věk... A to je konec.
Sice to z toho asi moc nepochopíte, ale aspoň něco. Pokud jste to naviděli a z toho mého "vyprávění" vás to oslovilo, tak se na to mrkněte např. na stránce www.koukej.xkrat.cz, jde najdete i jiné filmy. Potom vám sem dám ještě i nějaké ty songy. Tak dyštak napište, jestli se vám tenhle film líbí nebo jestli ne.
Malá ukázka z písní... Našla jsem jich opravdu hodně, tak jsem sem dala tu, co jsem zrovna měla puštěnou...
A Tady jsou videa pro ukázku i s písničkama... To druhé zbožňuju. Ty 1. dvě minuty jsou prostě úžasné!!!
Boromir Legolas Aragorn
Sam Smíšek Frodo Pipin
Théodem, trpaslík-Gimli, Legolas a Aragorn
Legolas
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LAIVINE LAIVINE | E-mail | 12. prosince 2008 v 21:13 | Reagovat

AHOJ JÁ MÁM PÁNA PRSTENŮ TAKY MOC A MOC RÁDA ZE VŠECH NEJVÍC MÁM RÁDA FRODA JAK SI TAM PSALA ŽE BY SI CHTĚLA BÝT ELFKOU JÁ BYCH CHTĚLA BÝT HOBYTEM DOKONCE MÁM I KDYŽ DU SPÁT PŘEDSTAVI JAK JSEM V KRAJI JE TO TAK KRÁSNÝ, PŘEJU TI ABY SI SE ZALETĚLA PODÍVAT NA NOVÝ ZÉLAND DO KRAJE A DO MORDORU PROSTĚ TAM KDE SE NATÁČEL PÁN PRSTENŮ MÁŠ KRÁSNÝ BLOG A HUDBY KRÁSNĚ SE ČTE DÍKY POZDRAVUJ KAMARÁDY CO MAJÍ RÁDI PÁNA PRSTENŮ AHOJ BUDU SE SNAŽIT JEŠTĚ NAPSAT:-)

2 Beňulka Beňulka | 10. března 2009 v 19:14 | Reagovat

Doporučuji také parodii na Pána prstenů! Ale jinak trilogii J.R.R. Tolkiena Pán prstenů je úžasná, nebo knížka Hobit - Cesta tam a zase zpátky( není to natočeno) je také úžasná! Už jí mám celou přečtenou a teď čtu Společenstvo prstenu. Nejradši mam Froda ( v knížce se dočtete třeba že byl brandorád, než si ho vzal Bilbo).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama